אזהרות לפני קניית חבילת אירוח

לצערנו הרב, יותר מדי מטיילים מנסים לתחמן את המערכת ולהשתמש בשירותי הרשת שלנו בניו זילנד מבלי לשלם על חבילת אירוח רלוונטית. כשאנשים מטיילים בזוגות, עם חברים/ות, שותפים/ות ואפילו כמשפחות - אחד קונה חבילת אירוח והשאר "תופסים טרמפ" למרות שהם מחויבים לקנות חבילת אירוח גם לעצמם, על פי כללי הרשת. טיעונים כמו "חשבנו שמספיק שאחד יקנה", "לא ידענו שכל אחד צריך לקנות חבילת אירוח" - אינם תירוצים מקובלים.  

מטיילים בזוג, קבוצה או משפחה? אנחנו מתייחסים אליכם כאל חטיבה אחת, ואם מישהו מכם לא הצטרף כחבר מועדון ולא קנה חבילת אירוח רלוונטית אז מבחינתנו כל הקבוצה מפרה את הכללים. יותר מכך, מי שקנה חבילת אירוח - הוא מבחינתנו האחראי לוודא שגם מי שמטייל איתו (אפילו למספר ימים בודדים בלבד) הצטרף כחבר מועדון וקנה חבילת אירוח רלוונטית, במידה והולכים להתארח אצל מארחי רשת האירוח שלנו. כמו שאומרים "אם יש ספק - אין ספק" ואם אתם לא בטוחים - צרו איתנו קשר.  

לידיעתכם: יש לנו אפשרות לחסום משתמשים (גם כאלו שכבר קנו חבילת אירוח) ויש לנו גם דרכים למצוא ולאתר "טרמפיסטים" למיניהם. בסיטואציה כזו, אנחנו רשאים לעשות עם אותם מטיילים כל אחד מהדברים הבאים, לפי ראות עינינו ושיקול דעתנו:

(1) להפסיק לאלתר את החברות שלהם במועדון HIT   
(2) לחסום את הגישה שלהם אל מאגר המארחים שלנו בניו זילנד
(3) לרשום הערה בפרופיל החבר שלהם שהם משתמשים בשירותי הרשת שלנו שלא כדין
ברור לחלוטין שבסיטואציה כזאת איננו חייבים בשום החזר כספי ו/או פיצוי כזה או אחר.
  
אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה מכל אחד ואחת מכם, אנא, אל תביאו אותנו למקומות האלה שבהם אנחנו לא רוצים להיות. רשת האירוח שלנו נועדה, בין השאר, גם לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. מי שזה לא מספיק לו, ורוצה "לעגל פינות" ולהשתמש בשירותי הרשת שלא כשורה - מבחינתנו עדיף שלא ישתמש בשירותים שלנו כלל.

תודה על ההבנה ועל שיתוף הפעולה. 
מאחלים לכם טיול מהנה, מלא חוויות וחסכוני,
צוות HIT international